ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بتمن سیاه پوست - Banner
کمیک بوک

بتمن سیاه پوست چه کسی است؟

از وقتی که رویداد Future State دی‌سی معرفی شده، هویت بتمن جدید در این دوره به صورت یک رازی باقی مانده است. در حالی که بسیاری از مردم جهان در این آینده احتمالی فکر می‌کنند ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۷

از وقتی که رویداد Future State دی‌سی معرفی شده، هویت بتمن جدید در این دوره به صورت یک رازی باقی مانده است. در حالی که بسیاری از مردم جهان در این آینده احتمالی فکر می‌کنند که بروس وین از بین رفته اما در واقع او با هویت جدیدی با نام دارک دتکتیو (Dark Detective) فعالیت می‌کند. در همین حین نیز یک شخصیت دیگر هویت بتمن را برای محافظت از شهر گاتهام به خود می‌گیرد. از آن جایی که این بتمن با نقاب کامل، صورتش را می‌پوشاند، هویتش مشخص نبود تا این که او به عنوان یک بتمن سیاه پوست معرفی شد.

حالا دی‌سی رسماً تأیید کرده که تیم فاکس (Tim Fox)، یکی از پسران لوشس فاکس (Lucius Fox)، قرار است در کمیک DC's Future State: The Next Batman نقاب و شنل بتمن را به تن کند.

در این مطلب قصد داریم شما را بیش‌تر با پسر نسبتاً فراموش شده لوشس فاکس آشنا کنیم و به این نکته بپردازیم که تبدیل شدن او به بتمن چه معنایی می‌تواند داشته باشد.


در دنیای پیش از بحران دی‌سی، تیموتی فاکس به عنوان یک مرد جوان، جسور و با انگیزه معرفی شد. او در شماره ۳۱۱ کمیک Batman (انتشار در ماه می سال ۱۹۷۹) توسط مأموران یکی از رقبای بروس وین، با نام گرگورین فال‌استف (Gregorian Falstaff)، فریب خورده بود که بروس در خفا مالک یک حلبی آباد است.

با ایجاد حس تنفر از بروس وین به خاطر رفتار عوام فریبانه‌اش و همچنین همکاری پدرش با او، تیم و لوشس با یکدیگر مشکل پیدا می‌کنند. با این اتفاقات، تیموتی حتی در یک حمله به وین فاندیشن (Wayne Foundation) شرکت می‌کند. اما او پس از مدتی با مشکوک شدن نسبت به نقشه‌ای که در پیش رو قرار دارد، سعی می‌کند از ادامه این کار خودداری ولی توسط «دوستانش» تهدید می‌شود.

نجات پیدا کردن تیم به لطف حضور به موقع بتمن و رابین بود. تحقیقات ادامه پیدا می‌کند و این گروه مجبور می‌شوند تا مدارکی را رو کنند که اثبات می‌کرد اتهامات فال‌استف علیه وین ساختگی بوده‌اند. بعد از این که تیموتی حقیقت را در مورد فال‌استف متوجه می‌شود، مشکلات با پدرش را کنار می‌گذارد.

تیم فاکس در لباس بتمن (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
تیم فاکس در لباس بتمن (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

با تمام این اوصاف اما تیم فاکس خیلی کم در دنیای پس از بحران دیده شده و برادر فعال و قهرمانش، لوک فاکس (Luke Fox)، بیش‌تر در نظرها بوده است. هر چند پس از اتفاقات خط داستانی Joker War، مشخص شد که تیموتی هنوز هم در دنیای حال حاضر دی‌سی حضور دارد. در واقع، او با این که هنوز مشکلی نامشخص با پدرش دارد، دوباره به جمع خانواده‌اش بازمی‌گردد.

ظاهراً پس از زندانی و شکنجه شدنش توسط جوکر و پانچلاین (Punchline) در طی وقایع Joker War، اعتماد لوشس فاکس نسبت به بتمن لکه‌دار شده است. بعد از این که لوشس نقشی مستقل‌تر و فعال‌تر در وین اینداستریز (Wayne Industries) به دست می‌آورد و ثروت خاندان وین تحت کنترل او در می‌آید، با همسرش تانیا (Tanya) تصمیم می‌گیرد که حالا وقتش رسیده تا سعی کنند خانواده‌شان را دوباره دور هم جمع کنند؛ حتی تیموتی را که ظاهراً رابطه چندان خوبی با این خانواده ندارد.

تیموتی به صورت کوتاهی در شماره ۱۰۱ کمیک Batman (انتشار در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰) به نمایش در آمد که به گاتهام بازگشته. لوشس نیز به این اشاره می‌کند که تیم قرار است به دوباره خانواده بپیوندد.

حضور کوتاه تیم فاکس در شماره ۱۰۱ کمیک Batman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
حضور کوتاه تیم فاکس در شماره ۱۰۱ کمیک Batman (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

حالا باید ببینیم که تیم چقدر موافق دیدگاه پدرش نسبت به قهرمانان گاتهام است؛ مخصوصاً به خاطر این که برادر تیم، لوک، هنوز عضوی از خانواده بتمن به حساب می‌آید و به عنوان بتوینگ (Batwing) فعالیت می‌کند.

ظاهراً گاتهامِ Future State یک دنیای خطرناک برای قهرمانان این دوره مثل تیم دریک (Tim Drake) و جیسن تاد (Jason Todd) به حساب می‌آید. با این اوصاف ممکن است بتمن جدید ارتباط محکمی با آن‌ها داشته باشد.

این بتمن سیاه پوست همچنین یکی از حرف‌های جان ریدلی که اعلام کرده شوالیه تاریکی او یک فرد رنگین پوست خواهد بود را تأیید می کند. البته حالا تئوری‌های طرفداران که فکر می‌کردند لوک قرار است بتمن بعدی باشد رد شده‌اند.

نگاهی به بتمن سیاه پوست (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)
نگاهی به بتمن سیاه پوست (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

با این که گذشته کامل تیموتی فاکس در دنیای حال حاضر دی‌سی مشخص نیست اما مطمئناً او قرار است نقش مهمی در آینده شهر گاتهام بازی کند.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Hhhhhhhhhhhh
  Hhhhhhhhhhhh | ۱۶ آذر ۱۴۰۰

  هیچی خود بروس نمیشه

 • Gregar
  Gregar | ۲ دی ۱۳۹۹

  اقا ما هم بلک پنتر سفید پوست میخوایم حله؟

 • Seyed Vengeance
  Seyed Vengeance | ۲ دی ۱۳۹۹

  ب هر دری میزنن برای تنوع داستانا:/
  البته حمایت از نیگاها هم کم تاثیر نداشته
  اگ کسی بخواد جانشین بتمن شه دیک گریسون هستش ک چن باری هم جای بتمنو گرفته تو کامیکا

  • Nightwing
   Nightwing | ۱۲ دی ۱۳۹۹

   آره ، دیک گریسون عالی است . حتی بعضی ها اون رو بتمنی بهتر از بروس وین میدانند .

مطالب پیشنهادی