ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

الدن رینگ
اخبار و مقالات

در دنیای الدن رینگ چه اتفاقاتی می‌افتد؟ (دنیای زیرزمین – شهرهای ابدی)

در سطح زیرین دنیای الدن رینگ رازهای زیادی نهفته است و برای دنبال کردن داستان تارنیشد خود باید به سراغ این رازها رفته و درگیر دنیای زیرزمین شوید. بعد از خروج از هالی‌تری (Haligtree) تنها ...

پردیس احمدی
نوشته شده توسط پردیس احمدی | ۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۰

در سطح زیرین دنیای الدن رینگ رازهای زیادی نهفته است و برای دنبال کردن داستان تارنیشد خود باید به سراغ این رازها رفته و درگیر دنیای زیرزمین شوید.

بعد از خروج از هالی‌تری (Haligtree) تنها یک جنگجوی افسانه‌ای (Shardbearer) در سرزمین مابین باقی می‌ماند، ارباب خون که در اعماق زمین در مخفیگاهش منتظر شماست، و اگر به دنبال او بروید خواهید دید که دنیای دیگری در زیرزمین‌های سرزمین مابین شکل گرفته است. این دنیا خود تاریخ و رویکردی مجزا با قانون طلایی (Golden Order) و سرزمین مابین دارد، و با وجود اینکه سال‌ها از نابودی تمدن‌هایی که در زیرزمین زندگی می‌کردند می‌گذرد، شما هنوز قادر خواهید بود که تاثیر و اهمیت این تمدن‌ها را بر سرزمین بالایی ببینید. در این منطقه‌ی زیرزمینی نه تنها یک جنگجوی افسانه‌ای مخفی شده است بلکه اطلاعات زیادی درباره تاریخ سرزمین مابین و اتفاقاتی که پیش از ورود تارنیشدها در آن به وقوع پیوسته است در اختیار شما قرار می‌دهد، برای مثال رازهایی درباره شب قتل گادوین (Godwyn) که به شب دشنه‌های سیاه (Night of the Black Knives) معروف است، و اتفاقات پس از آن را برای شما برملا می‌کند.

دریاچه فساد در دنیای زیرزمین قرار دارد که به نظر می‌رسد منشاء نفرین ملینیا باشد

دنیای زیرزمین و شهرهای ابدی که در آن خواهید دید نقش مهمی در خط داستانی رانی (Ranni) دارند، هم‌چنین شما در این محل از سرنوشت میکیلا (Miquella) و گادوین طلایی نیز باخبر می‌شوید. این منطقه که همیشه در تاریکی شب فرو رفته، رازهای زیادی را در دل خود جای داده است و حتا چشمه بزرگی از فساد سرخ (Scarlet Rot) در این منطقه به نام دریاچه‌ی فساد (Lake of Rot) قرار دارد که می‌تواند نشان از حضور موجود بیگانه‌ای (Outer God) باشد که مسئول نفرین ملینیا (Malenia) و گرفتار شدن رادان (Radahn) و تمام منطقه‌ی کیلید (Caelid) و هالی‌تری به فساد سرخ است.

این مقاله شامل اسپویلرهای زیادی از داستان بازی است.


دنیای زیرزمین

اگر به خوبی تمام نقاط منطقه‌ی لیم‌گریو (Limgrave) را جستجو کرده باشید باید به چشمه شیفرا (Siofra Well - این کلمه از زبان ایرلندی گرفته شده است) رسیده باشید و با استفاده از بالابر آن، به منطقه‌ای زیرزمینی و گسترده‌ای می‌روید که در اطراف رودخانه شیفرا شکل گرفته است. این اولین برخورد شما با سرزمین‌های زیرزمینی و شهرهایی که در آن ساخته شده مثل نُکرون (Nokron)، نُکِستلا (Nokstella) و شهر بی‌نام ابدی (Nameless Eternal City)، خواهد بود.

مطابق سایر مناطق سرزمین مابین، اطلاعات ارائه شده درباره شهرهای زیرزمینی هم واضح نیست، ارواح یاران باستانی (Ancestor Followers) در بیشتر نقاط این شهرها دیده می‌شوند، که در حقیقت موجوداتی شبیه به انسان و درشت‌اندام هستند که کلاه‌خودهایی از جنس شاخ بر سر دارند. برخلاف سایر موجوداتی که تاکنون در سرزمین مابین با آنها مواجه شده‌اید، این موجودات ارتباط عمیقی با طبیعت، جنگل و حیواناتی که در آن مستقر هستند دارند، و حضور آنها در نزدیکی محل باس (Boss) این منطقه یعنی روح باستانی (Ancestral Spirit) هم بر این موضوع اشاره می‌کند.

الدن رینگ
اوراح یاران باستانی در مناطق زیرزمینی به وفور حضور دارند که خبر از وجود تمدنی باستانی در این منطقه می‌دهند

تیرهایی که از کمانهای این موجودات به سمت شما پرتاب می‌شود به شکل حملاتی از جنس جادو هستند زیرا که این تیرها در حقیقت آغشته به ارواح موجودات کوچکی هستند که در جنگل می‌میرند. موضوع اهمیت طبیعت برای این موجودات و کلاه‌خودهای شاخدار آنها نشان از این دارد که این موجودات مربوط به تمدنی باستانی و ماقبل قانون طلایی و اردتری (Erdtree) هستند. جزئیاتی که بر روی لباس‌های این موجودات نوشته شده است نیز اشاره به رویش شاخه‌های اردتری بر روی گوشت و حتا روح آنها دارد و می‌توان اینطور تفسیر کرد که این موجودات تمام طبیعت، که اردتری هم شامل آن است، را می‌پرستند. روح باستانی که باس این منطقه است نیز به نظر می‌رسد موجودیتی مجزا از اردتری داشته باشد و شاید حضور آن به دورانی قبل از پیدایش قانون طلایی بازمی‌گردد. داستانی که در طی بازی از این باس ارائه می‌شود اشاره می‌کند که زندگی جدیدی از مرگ برمی‌خیزد که با ایدئولوژی قانون طلایی که در آن عنصر مرگ نابود شده است، اختلاف شدیدی دارد.

الدن رینگ
دنیایی که در زیر سرزمین مابین قرار گرفته تمدن دیگری است که در آن زندگی و مرگ قوانینی جدا از قانون طلایی و اردتری داشتند.

در کنار این شهرها دریاچه‌ی فساد قرار دارد که محل زندگی موجوداتی بندپا و انگلی به نام فرزندان فساد (Kindred of Rot) می‌باشد و ما با این موجودات قبلاً در کیلید برخورد داشته‌ایم. دریاچه فساد به نظر محل ظهور فساد سرخ می‌باشد. طلسم رقصنده‌ی آبی (Blue Dancer Charm) داستانی را از یک شمشیرباز نابینا بازگو می‌کند که خدایی که عامل اصلی فساد سرخ بود را در این مکان زندانی کرده است، پس می‌توان اینطور برداشت کرد که موجود بیگانه‌ای که عامل شکل‌گیری فساد سرخ در سرزمین مابین شده است در این محل زندانی شده، هرچند با گشت زدن در این دریاچه قادر به یافتن او نخواهید شد.

الدن رینگ
دریاچه فساد محل حضور موجوداتی مثل فرزندان فساد است که قبلاً با آنها در کیلید مواجه شده‌ایم

شهرهایی که در این منطقه‌ی زیرزمینی پیدا می‌کنید توسط اوراح یاران باستانی شکل نگرفته‌اند بلکه توسط مردمی از قبلیه‌ای به نام ناکس (Nox) ساخته شده‌اند که بر علیه موجودات بیگانه (Outer Gods) قیام کرده ولی شکست خورده و نابود شده‌اند.


نکرون، نکستلا و شهر بینام ابدی

شما با گشتن در لیم‌گریو و در ابتدای باز قادر نخواهید بود که به درستی به سرزمین‌های زیرزمینی وارد شده و در آن به ماجراجویی بپردازید، در واقع یکی از راه‌های ورود به شهر نکرون تنها بعد از شکست رادان و از طریق برخورد شهاب‌سنگی تحت کنترلش با زمین، باز خواهد شد.

در شهرهای نکرون و نکستلا هنوز موجوداتی مستقر هستند اما هر دو شهر شاهد فاجعه‌ای عظیم بوده‌اند. از زره‌های به جا مانده از مردمان ناکس درمی‌یابیم که آنها اراده ماورایی (Greater Will) را در گذشته‌ای دور به خشم آورده و به همین دلیل این دو شهر به اعماق زمین تبعید شده‌اند، البته اینکه چطور مردمان ناکس منجر به خشم اراده ماورایی شدند یا اینکه چطور به عنوان تنبیه این مردم، شهرهایشان در زیرزمین مدفون شدند به درستی مشخص نیست.

الدن رینگ
بقایایی از تمدن مردم ناکس در شهر نکرون وجود دارد که تمام شهر آنها در گذشته‌ای دور به زیرزمین تبعید شده‌ است

اتفاقات زیادی در شهرهای ابدی در حال رخ دادن است که اندکی گیج‌کننده‌اند، این شهرها قبلاً بر روی زمین واقع شده بودند و مردمان ناکس در ارتباطی عمیق با ستارگان زندگی می‌کردند، هم‌چنین این مناطق که در حین ادامه دادن خط داستانی رانی بررسی می‌شوند نشان‌دهنده‌ی ارتباط مستقیم رانی با ستارگان و جهان هستی هستند.

به نظر می‌رسد که مردمان ناکس برای از بین بردن تسلط اراده ماورایی،‌ تصمیم گرفتند با او مبارزه کنند و به هدفی برسند که با گذشت زمان به هدف رانی تبدیل شده است؛ آغاز عصری از حکومت ستارگان و از بین رفتن قدرت اردتری و دخالت اراده ماورایی در سرزمین مابین، که البته آنها شکست خورده و برای همیشه از بین رفته‌اند.

الدن رینگ
نکرون و نکستلا شهرهایی سالم و زیبا در زیرزمین هستند اما به دلیل قیام مردمانشان در برابر اراده ماورایی از تمام دنیا جدا شده و دور افتاده‌اند.

در نکرون و نکستلا علاوه بر مردمان ناکس، موجوداتی به نام اشک نقره‌ای (Silver Tears) زندگی می‌کنند، این موجودات فلزاتی مایع ولی زنده‌ای هستند که به نظر می‌رسد مردمان ناکس از آنها استفاده کرده تا اشک مقلد (Mimic Tears) را خلق کنند که در حقیقت به آنها اجازه می‌داد نمونه‌هایی به تقلید از سایر موجودات به وجود آورند و شکلشان را دائماً تغییر دهند.

وقتی با اشک مقلد در شهرهای ابدی مبارزه می‌کنید آنها معمولاً هیبتی انسانی به خود می‌گیرند و حتا در هنگام مبارزه با شما از ظاهر و حرکات شما تقلید می‌کنند. چیزی که از قلب این موجودات خارج می‌شود عنصری است که برای عملیات تولدی دوباره که با در دست داشتن ابرطلسم رنالا (Rennala’s Great Rune) قابل انجام است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم‌چنین ماده‌ای که این موجودات از آن ساخته شده و از طریق آن ظاهر خود را عوض می‌کنند ارتباطی با جادوگران لیورنیا (Liurnia) دارد و به نظر می‌رسد مشابه همان ماده‌ای است که آنان برای خلق آلبینوریک‌ها (Albinaurics) از آن استفاده کرده‌اند.

الدن رینگ
اشک نقره‌ای موجودی ساخته‌ی دست مردمان ناکس و فلزی مایع اما زنده است که قادر به تقلید از هر چیزی می‌باشد

تنها چیزی که ما به طور قطع درباره این موجودات اشک نقره‌ای می‌دانیم این است که آنها موجوداتی روان و مایع هستند که مردمان ناکس به امید ساخت یک ارباب تقلیدی (الدن لردی از جنس اشک نقره‌ای) به وجود آورده‌اند تا توانایی مبارزه با اراده ماورایی را داشته باشند. ممکن است این مردم از قصد شهاب‌سنگی را به سمت سرزمین مابین کشانده تا بتوانند مواد لازم برای تهیه اشک نقره‌ای را از آن برداشت کنند ولی این عمل آنها عواقب سختی در پیش داشته است.

به نظر می‌رسد مردم ناکس خواهان استفاده از اشک مقلد برای دستیابی به جایگاه الدن لرد (Elden Lord) باشند تا بتوانند از این طریق دست اراده ماورایی را از سرزمین مابین کوتاه کنند و همین موضوع می‌تواند دلیل عصبانی شدن اراده ماورایی از این مردمان باشد که منجر به تبعید آنان به زیر زمین شده است.

الدن رینگ
اشک مقلد روح خاکستر محبوب طرفداران الدن رینگ است

این موقعیت برای شهرهای ابدی مرگبار است چرا که مردمان آن برای زندگی خود به ارتباط با ستاره‌ها نیازمندند و حالا با تبعید به زیر زمین، آسمانی پرستاره ولی دروغین در اعماق زمین برای آنها به تصویر کشیده شده است. با تبعید این مردمان به اعماق زمین آنها سعی می‌کنند برای مبارزه با اراده ماورایی راه دیگری پیدا کنند، و اگر شما خط داستانی رانی را ادامه دهید به گنج مخفی نکرون دست خواهید یافت که دشنه‌ای به نام قاتل انگشت (Fingerslayer Blade) است و از نامش پیداست که قرار است برای چه کاری مورد استفاده قرار گیرد.

الدن رینگ
مردمان ناکس دست از تلاش برنداشته و حتا در تبعید نیز برای از بین بردن قدرت اراده‌ی ماورایی تلاش می‌کردند، تلاشی که به ساخت دشنه‌ای برای از بین بردن انگشت منجر شد

مردمان مستقر در نکرون موفق به عملی کردن نقشه‌ی خود توسط قاتل انگشت نشده‌اند اما ساخت آن به تنهایی قدمی بزرگ برای نابودی اراده ماورایی به حساب می‌آید. ممکن است حتا ساخت اشک مقلد برای ایجاد یک الدن لرد از اشک نقره‌ای و شمشیر قاتل انگشت هم‌زمان اتفاق افتاده باشد تا طرح سرنگونی قدرت اراده ماورایی را به طور کامل اجرا شود، در هر صورت نقشه‌های مردمان ناکس برملا شده و خشم اراده ماورایی منجر به نابودی آنها می‌شود.

با گشت و گذار در نکرون در نهایت به باسی خواهید رسید که هیولایی عظیم به نام اَستل، فرزند خلاء (Astel, Naturalborn of the Void) است، با شکست او و اطلاعاتی که از ابزارهای او بدست می‌آورید، خواهید دید که او در حقیقت یک ستاره‌ی زنده است که از اعماق وحشت کیهانی بر سرزمین مابین فرود آمده، نکرون را نابود کرده و آسمان مردمان آن را از آنها گرفته است.

ورد جادویی تاریکی ابدی (The Eternal Darkness) نشان می‌دهد که از دست دادن آسمان دلیل اصلی سقوط شهر نکرون است، و این سوال برای ما به مطرح می‌شود که آیا اَستل توسط اراده ماورایی به شهرهای ابدی فرستاده شده تا آنها را تنبیه کند یا مردمان ناکس ناخواسته او را در هنگام خلق اشک نقره‌ای احضار کرده‌اند.

الدن رینگ
با دقت در وسایلی که از موجودات شهرهای زیرزمینی بدست می‌آورید متوجه می‌شوید که یک ستاره‌ی زنده و عظیم به نام اَستل (Astel) منجر به نابودی شهرهای ابدی شده است.

بنابراین سرنوشت مردمان ناکس مرگ در انزوا بوده است، هرچند ما با گشتن در سرزمین مابین آثار سعی و تلاش عده‌ای برای رسیدن به شهرهای ابدی را خواهیم دید، در کانال شیفرا (Siofra Aqueduct) و شهر نکستلا شما با موجوداتی رنگ‌پریده و زامبی‌شکلی به نام یاران شاهین شکست‌خورده (The Fallen Hawk Company) مواجه می‌شوید که توضیحات سلاح‌های آنها اعلام می‌کند که آنها بردگانی از دنیای رویی سرزمین مابین بودند که برای کشف دنیای زیرزمین و شهرهای ابدی به آنجا فرستاده شده‌اند اما به مرور زمان با کمبود لوازم مواجه شده و با سوزاندن اجساد خود، نوری برای جستجوی بیشتر در شهرهای ابدی تامین کرده‌اند. هر چند آنها هرگز قادر به خروج از شهرهای ابدی نخواهند بود و هیچ‌کس نمی‌داند آنها برای چندین دهه و چندین نسل در زیر زمین گیر افتاده‌اند.

سربازان شاهین شکست‌خورده موجوداتی زامبی‌شکل هستند که سالیان سال در دنیای زیرزمین به جستجو پرداخته‌اند

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
 • 3D Club
  3D Club | ۵ مرداد ۱۴۰۱

  من گقتی بازیو داشتم، وقتی به این قسمت رسیدم با خودم گفتم این دیگه قراره یه دنیایی واسه خودش باشه

 • Man
  Man | ۵ مرداد ۱۴۰۱

  اتفاقات بد??

  • دکتر توقف(MAS)
   دکتر توقف(MAS) | ۵ مرداد ۱۴۰۱

   بدجور?

   • Man
    Man | ۵ مرداد ۱۴۰۱

    اگه تو هم اونجا رفته باشی اونجا پر چرخ خیاطی و افردایه که بدو بدو میکنن تا دردشون کم بشه.???
    پس خیلی بد???

 • saeedgreat
  saeedgreat | ۴ مرداد ۱۴۰۱

  من فعلا siofra و ainsel رو رفتم ولی واقعا چقد بازی بزرگه. یعنی یه دنیای دیگه فقط زیر زمینشه. اینام میگردی واقعا حس یه تمدن ناشناخته که داری سروگوش توش اب میدی به ادم میده.همچی متمرکز شده تو دنیای بالا رو ارد تری ولی اینجاها بحث چیز دیگس.

 • Ali-Khaligh
  Ali-Khaligh | ۴ مرداد ۱۴۰۱

  عالی بود
  خداقوت خانم احمدی
  ((:

مطالب پیشنهادی