ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

دشمنان تارنیشد، پیروان اِردتری یا بردگان مریکا

با تمام شدن داستان اصلی بازی به بررسی ارتباط برخی باس‌ها با قانون طلایی (Golden Order) پرداخته تا علت مبارزه هر یک با تارنیشدها را پیدا کنیم. بسیاری از باس‌ها و دشمنان شما در سرزمین ...

پردیس احمدی
نوشته شده توسط پردیس احمدی | ۸ شهریور ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

با تمام شدن داستان اصلی بازی به بررسی ارتباط برخی باس‌ها با قانون طلایی (Golden Order) پرداخته تا علت مبارزه هر یک با تارنیشدها را پیدا کنیم.

بسیاری از باس‌ها و دشمنان شما در سرزمین مابین تحت سلطه قانون طلایی مریکا (Marika) هستند، برخی از آنها خودخواسته به قانون طلایی ایمان دارند و پی‌روی فرمان اراده ماورایی (Greater Will) هستند اما برخی دیگر به نوعی توسط مریکا به این کار وادار شده و به عنوان برده از قانون طلایی پیروی می‌کنند.

جاینت‌ها، تمدن بر فراز کوهستان

پیش از پیدایش قانون طلایی در سرزمین مابین، در مناطق شمالی و کوهستان‌های یخی جاینت‌ها در کنار تعدادی از موجودات دیگر مستقر بودند. هر چند پیش از اینکه جاینت‌ها موفق به تصاحب کوهستان شوند، اژدهایان در این منطقه حکم‌رانی می‌کردند که از جاینت‌ها شکست خورده و به سمت قله کوهستان فراری داده شدند. همان‌طور که در طول بازی در منطقه کوهستان جاینت‌ها دیدیم کوره بزرگی دقیقاً در قله کوهستان قرار دارد که به نظر می‌رسد شعله‌های آتشی که در این کوره می‌سوزند در حقیقت میراث اژدهایانی هستند که مدتها در این محل زندگی می‌کردند. این آتش به نوعی مورد پرستش جاینت‌ها قرار می‌گیرد و آنها با ساخت کوره‌ای به آن عظمت شعله‌های آتش را حفظ کرده و به این ترتیب جرقه‌هایی که از این کوره بیرون می‌ریزد در سراسر کوهستان پخش شده و گل‌ها و گیاهان این منطقه را ایجاد می‌کند.

با ورود به کوهستان جاینت‌ها با اجساد یخ‌زده آنها مواجه می‌شوید

به همین دلیل است که نسل جاینت‌های باستانی که در این منطقه زندگی می‌کردند را جاینت‌های آتشین می‌خوانند. آنها توسط یک موجود بیگانه (Outer God) و خدایی ناشناخته نفرین شدند تا از این شعله‌ها برای همیشه حفاظت کنند و در ازای این نفرین به آنها قدرت استفاده از وردهای جادویی داده شد که با احضار آتش کار می‌کنند. شاید جاینت‌ها برای مبارزه با اژدهایانی که در این منطقه زندگی می‌کردند خود را تسلیم یک موجود بیگانه کرده تا به آنها قدرتی عطا کند که قادر به شکست اژدهایان باشند. خدایی که جاینت‌ها می‌پرستیدند خدای شعله‌ها (Fell God - Fire God) نام گرفت و در جسم تک‌تک افرادی که او را می‌پرستیدند زندگی می‌کرد.

حفره‌ی بدن آخرین جاینت آتشین همان خدای آنان است

جاینت‌های آتشین اما در کوهستان‌ها تنها نبودند بلکه موجودات و تمدن‌های دیگری نیز در همسایگی با آنان زندگی می‌کردند. یکی از این همسایگان ستاره‌شناسانی بودند که در صلح با جاینت‌ها به سر می‌بردند و حتا با توجه به توضیحات برخی سلاح‌ها به نظر می‌رسد که با آنها همکاری نیز داشتند. با توجه به ماهیت جادوی باقی مانده از این تمدن باستانی و شباهت آن به جادوهایی که در لیورنیا (Liurnia) توسط خاندان اشرافی کارین (Carian) مورد استفاده قرار می‌گرفت می‌توان اینطور برداشت کرد که خاندان کارین، رنالا (Rennala) و فرزندانش همگی از نوادگان این ستاره‌شناسان هستند و شاید به همین علت است که این خانواده اشرافی روابط صلح‌آمیز و دوستانه‌ای با ترول‌ها که از نسل جاینت‌ها هستند، دارند.

ستاره‌شناسان افرادی بودند که در صلح با جاینت‌ها در کوهستان زندگی می‌کردند

در میان موجوداتی که در همسایگی هم بر فراز کوهستان زندگی می‌کردند اما همیشه صلح برقرار نبود. جاینت‌ها همسایه‌های دیگری داشتند که به خون آنها تشنه بودند، شوالیه‌هایی باستانی به نام شوالیه‌های زامور (Knights of Zamor) که موجوداتی از جنس یخ و بادهایی منجمدکننده بودند. شاید دلیل دشمنی جاینت‌ها و این شوالیه‌ها همین تناقض در عناصر ساختاریست که باعث شده آنها دائماً با هم در جنگ باشند.

شوالیه‌های زامور همیشه به جاینت‌های آتشین حمله می‌کردند اما هرگز موفق به نابود کردن آنها و آتشی که درون آنها شعله‌ور بود نشدند تا اینکه ملکه مریکا تصمیم به نبرد با جاینت‌ها و لشکرکشی به کوهستان گرفت و شوالیه‌های زامور را با ارتش خود همراه کرد. پس از اتمام نبرد و شکست خوردن جاینت‌ها این شوالیه‌ها به سلطه‌ی مریکا و اردتری (Erdtree) در آمده و مجسمه‌هایی از آنان به عنوان قهرمانان نبرد ساخته شد.

شوالیه‌های زامور برای از بین بردن جاینت‌ها و آتششان به مریکا ملحق شدند

توضیحاتی که در طی بازی از جاینت‌ها و خدای آنان می‌بینیم آنها را شیطانی و فریب‌کار خطاب می‌کند که امری طبیعی است چون تعریفی که از جاینت‌ها ارائه می‌شود توسط یاران مریکا ارائه شده که دشمنی اساسی با آتش داشتند. در حقیقت آتش یک عنصر ممنوعه در قانون طلایی به شمار می‌رود و تمام خدایانی که در سرزمین مابین رقیب اراده ماورایی محسوب می‌شدند ذاتی از جنس آتش داشتند: شعله‌ی جنون (Frenzied Flame) از سه انگشت،‌ شعله‌ی خون (Blood Flame) از مادر بی‌شکل (Formless Mother)، شعله‌ی مرگ (Death Flame) و شعله‌ی تباهی (Flame of Ruin) که هدیه خدای جاینت‌ها بود و تنها آتشی است که قادر به سوزاندن اردتری می‌باشد.

ماهیت تمام رقیبان اراده ماورایی در سرزمین مابین از جنس آتش است

این موضوع علت اصلی اعلان جنگ مریکا با جاینت‌ها را نشان می‌دهد. ذات آنها نوعی تهدید برای ادامه یافتن قانون طلایی زیر سایه‌ی اردتری به حساب می‌آمد و به همین دلیل گادفری (Godfrey) با ارتشی قدرتمند راهی کوهستان شد و با کمک شوالیه‌های زامور موفق به نابود کردن جاینت‌ها می‌شوند و با شکست خوردن و مرگشان، آنها به نوعی از نفرین خدایشان آزاد شدند. همه آنها به جز یک جاینت که مریکا با علم به اینکه هرگز قادر به از بین بردن کامل قدرت خدای جاینت‌ها در سرزمین مابین نخواهد نبود،‌ او را زنده نگه داشت تا برای همیشه از شعله‌ی تباهی در برابر کسانی مثل شما که خواهان سوزاندن اردتری هستند محافظت کند.


هم‌زادی که از پشت خنجر می‌زند

در نبرد با جاینت‌ها همسایگانی دیگری نیز به آنها خیانت کرده و به ارتش مریکا ملحق شدند. این همسایگان کسانی نبودند جز ترول‌ها (Trolls). ترول‌ها به نظر می‌رسد نژادی از جاینت‌های ضعیف‌تر باشند که آنان نیز همان خدای جاینت‌ها را می‌پرستیدند و هنوز عده‌ای از آنها که در کوهستان سرگردان هستند از قدرت‌هایی شعله تباهی برای مبارزه استفاده می‌کنند.

هنوز عده‌ای از ترول‌ها از آتش جاینت‌ها برای مبارزه استفاده می‌کنند

همان‌طور که در بررسی منطقه کوهستان جاینت‌ها اشاره کردیم، خدای جاینت‌ها در جسم تک‌تک آنها حضور داشت و این به معنای واقعی در نبرد با آخرین جاینت آتشین به ما نشان داده می‌شود؛ زمانی که او پای خود را در آتش سوزانده و از خدایش تقاضای قدرت بیشتر می‌کند. با این کار حفره‌ای بر روی سینه‌ی او باز شده و چشمی در این حفره نمایان می‌شود که به نظر می‌رسد نماد همان موجود بیگانه‌ای باشد که جاینت‌ها را نفرین کرده است.

مریکا با خارج کردن چشم خدای آتش از بدن ترول‌ها، لوحی سنگی در حفره باقی مانده کار گذاشت

با این تفاسیر و توجه به بدن ترول‌هایی که در سراسر سرزمین مابین حضور دارند،‌ کاملاً مشخص می‌شود که ترول‌ها یا از نسل جاینت‌ها هستند و یا آنان نیز خدای جاینت‌ها را می‌پرستیدند چرا که در شکم همه‌ی آنها، جایی که چشم خدایشان باید قرار بگیرد حفره‌ای خالی دیده می‌شود که نوعی لوح سنگی توسط ریشه‌های درخت در آن نگه داشته شده است. مریکا با کمک این لوح‌های جادویی (که تعداد بسیاری از آنها در اتاق مریکا در پایتخت بر روی هم تل‌انبار شده است) خدای جاینت‌ها را از وجود ترول‌ها بیرون کشیده و آنها را به بردگانی بی‌عقل تبدیل کرده است که تنها از او پیروی می‌کنند.


نگهبانان اردتری

نگهبانان اردتری در سراسر سرزمین مابین، به ویژه پایتخت حضور دارند

دشمنان دیگری که در سرزمین مابین در مقابل شما قرار می‌گیرند نگهبانان درخت (Tree Sentinel) هستند. یکی از این نگهبانان در محل ورودی مخفی به لیندل (Lyndell) حضور دارد که رزه‌ی متفاوت به تن دارد و در توضیحات آن به زمانی اشاره شده است که اژدهایان به پایتخت حمله کرده بودند و این نگهبانان وظیفه حفاظت از اردتری در برابر آن را داشتند، به همین دلیل زره‌های مخصوصی برای این شوالیه‌ها تهیه شده تا بتوانند به خوبی در برابر اژدهایان مقاومت کنند. در نهایت اما می‌دانیم که اژدهایان از ارتش گادوین (Godwyn) شکست خورده و گروهی نیز با او دوست و هم‌دست شدند و صلحی نسبی میان آنها و قانون طلایی برقرار شد.


شاگردان گادفری

دشمنان دیگری که در سرزمین مابین بر سر راه تارنیشد قرار می‌گیرند تا از اردتری محافظت کنند شوالیه‌هایی به نام شوالیه‌های فلزی (Crucible Knights) هستند که در حقیقت شانزده نفر از قدرتمندترین شوالیه‌های ارتش گادفری به حساب می‌آمدند که در سراسر سرزمین مابین پخش شده‌اند. یکی از آنها در اورگاولی (Evergaol) محبوس شده، دو نفر از آنها کشته شده و به شکل ارواحی برای مبارزه با شما احضار می‌شوند. عده‌ای از آنها هنوز در پایتخت مشغو.ل نگهبانی و گشت‌زنی هستند و یکی از آنها نیز به ریکارد، ارباب کفر (Rykard) پیوسته و در قصر آتشفشان (Volcano Manor) از بانوی قصر محافظت می‌کند.

یکی از شاگردان گادفری به ریکارد ملحق می‌شود

نکته قابل توجه درباره این شوالیه‌ها این است که هر یک با توجه به مسیری که در پیش گرفته‌اند سبک مبارزه متفاوتی دارند اما همگی حرکت مخصوص گادفری که کوبیدن پا بر زمین (Stomp Attack) است را از استاد خود آموخته و در مبارزات علیه شما از آن استفاده می‌کنند.

با توجه به زره و سلاح‌های این شوالیه‌ها می‌توان اینطور برداشت کرد که گادفری و شوالیه‌هایش در زمانی پیش از اردتری حضور داشتند ولی توسط قانون طلایی به کار گرفته شدند. شیر طلایی رنگی که بر دوش اولین الدن لرد سوار است هم می‌تواند نشان از سحر و جادویی باشد که مریکا برای کنترل گادفری و شوالیه‌هایش به کار برده است. در هر حال زره و سلاح این شوالیه‌ها به نوعی شبیه به شاخه‌ها و ریشه‌های درخت است و همان‌طور که گفتیم آنها قبل از قانون طلایی و مریکا در سرزمین مابین حضور داشتند که این می‌تواند به معنای وجود درختی دیگر پیش از پیدایش اردتری باشد که این شوالیه‌ها وظیفه حفاظت از آن را به عهده داشتند. حتا در عمیق‌ترین بخش‌های مناطق زیرزمینی (Deep-Root Depths) نیز با یکی دیگر از این شوالیه‌ها مواجه می‌شویم که از بقایای درخت عظیمی محافظت می‌کند که دروازه ورود به آن دقیقاً مشابه دروازه‌ی ورودی مهر و موم شده‌ی اردتری است.

شوالیه‌های فلزی در مبارزات خود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند

فرزندان اردتری

همان‌طور که در طی بازی اعلام می‌شود با دانه‌های طلایی که از اردتری بر زمین می‌افتد اردتری‌های کوچکی در مناطق مختلف سرزمین مابین رشد می‌کنند که پس از نابودی حلقه، موجوداتی به نام آواتار (Erdtree Avatars) از قدرت حلقه تولید می‌شوند که وظیفه حفاظت از این اردتری‌های کوچک را به عهده دارند. هر یک از این آواتارها نمودی از منطقه‌ای هستند که اردتری کوچک در آن رشد کرده است، برای مثال آواتار اردتری در کیلید (Caelid) یا آواتار هالیتری (Haligtree - که به قدرتمندی و بزرگی اردتری است و آواتار مخصوص خود را دارد) به وضوح دچار فساد سرخ شدهاند و این بیماری حتا به سلاحهای جادویی آنها نیز منتقل شده است. این آواتارها در هر صورت با تمام وجود با شما مبارزه میکنند تا از فرزندان اردتری که روحش درون آنها دمیده شده است، محافظت کنند.

آواتار اردتری با روح آن زنده شده و وظیفه دارد از اردتری‌های کوچک حفاظت کند

تمدن‌ها و موجودات مختلفی در سرزمین مابین حضور داشتند که با پیدایش اردتری همگی یا برده‌ی قانون طلایی شده‌اند و یا به طور کلی از بین رفته‌اند و شاید به همین علت است که هیچ‌کس از سوختن اردتری احساس ناراحتی نمی‌کند. در هر صورت باید امیدوار باشیم که فرام‌سافت‌ور در بسته‌های الحاقی الدن بیشتر به داستان این موجودات بپردازد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sina14
    sina14 | ۹ شهریور ۱۴۰۱

    مطالبی که در مورد بازی الدن رینگ میزارید خیلی خوبه . خسته نباشید واقعا

مطالب پیشنهادی