۵۰ شخصیت برتر دی‌سی

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی

از قهرمانان تا ویلن‌ها

۱۴ تیر ۱۴۰۱ ۳.۳ ذخیره
۳۱ دیدگاه

در دنیای کمیک‌های دی سی انواع شخصیت ها را می‌توان یافت. از قهرمان‌ها و ویلن‌ها گرفته تا دسته‌بندی های دیگر از شخصیت های کمیک بوکی. این شخصیت ها در طی چندین دهه همواره مخاطبان DC را سرگرم کرده‌اند؛ چه در خود دنیای کمیک‌ها و چه در اقتباس‌هایی که در مدیوم‌های مختلف از کمیک‌ها انجام شده است.

برخی از شخصیت های دی سی نه فقط یک شخصیت در بستر یک داستان سرگرم کننده، بلکه یک نقطه عطف برای صنعت سرگرمی محسوب می‌شوند. شخصیت‌هایی که آوازه آن‌ها در دور دست‌ترین نقاط دنیا نیز شنیده شده و فرهنگ عامه را در کل دنیا تحت تأثیر قرار داده‌اند.

حال در این مطلب قصد داریم به سراغ ۵۰ مورد از برترین شخصیت های دی سی برویم و شما را با آن‌ها آشنا کنیم. پس همراه ویجیاتو باشید.


فهرست محتوا نمایش

۵۰. دومزدی

دومزدی اولین شخصیتی بود که توانست سوپرمن را بکشد
تاریخ اولین حضورماه نوامبر سال ۱۹۹۲
اولین کمیکشماره ۱۷ کمیک Superman: The Man of Steel
پدیدآورندگاندن جرگنز، برت بریدینگ، جری اوردوی، لوئیس سیمونسون و راجر استرن

دومزدی معمولاً حضورهای کم‌رنگی در دنیای کمیک های دی سی دارد. اما وقتی سر و کله او پیدا می‌شود، معمولاً باید انتظار یک خبر بد را شنید؛ به خصوص درباره سوپرمن. دومزدی اولین شخصیتی محسوب می‌شود که واقعاً توانسته مرد پولادین را خط داستانی The Death of Superman در یک مبارزه از بین ببرد. البته از ریشه‌های این شخصیت که تا سیاره محل زندگی سوپرمن، کریپتون نیز می‌رسند نباید غافل شد.

۴۹. مستر میراکل (اسکات فری)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۷۱
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Mister Miracle
پدیدآورندهجک کربی

دو سیاره نیو جنسیس با رهبری های‌فادر و آپوکالیپس با رهبری آپوکالیپس، برای مدتی طولانی در جنگی نابود کننده با هم درگیر بودند. تا این که این دو رهبر برای توقف جنگ قبول کردن فرزندان خود را با یکدیگر عوض کنند. به این ترتیب، اسکات فری، فرزند های‌فادر، به سیاره آپوکالیپس فرستاده شد. اما حتی این سیاره ترسناک نیز نتوانست اسکات را متوقف کند؛ چرا که او از جهنم آپوکالیپس هم گریخت تا تبدیل به یکی از اعضای جاستیس لیگ شود.

۴۸. آزیمندیس

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۱۹۸۶
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Watchmen
پدیدآورندگانآلن مور و دیو گیبنز

آزیمندیس زمانی به عنوان یک قهرمان در دنیای واچمن فعالیت می‌کرد. اما به مرور زمان او نیز این کار را کنار گذاشت و در عوض تبدیل به یک سلبریتی ثروتمند و با نفوذ شد. با این حال، این فقط ظاهر او بود چرا که در پس پرده، آزیمندیس هنوز هم قصد نجات دنیا را داشت؛ آن هم از روشی کثیف که حتی دکتر منهتن نیز نتوانسته بود آن را پیش بینی کند.

۴۷. لوسیفر مورنینگ‌استار

لوسیفر مورنینگ‌استار از شیطان مسیحیت برای کمیک های دی سی اقتباس شده است
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۸۹
اولین کمیکشماره ۴ کمیک The Sandman
پدیدآورندگاننیل گیمن، سم کیث و مایک درینگنبرگ

لوسیفر مورنینگ‌استار بازنویسی شیطانِ مسیحیت به عنوان یک فرشته سقوط کرده در کمیک های دی سی است. نسخه‌های متفاوتی از شیطان در کمیک های DC وجود دارد اما این نسخه به وسیله نیل گیمن در سری کمیک The Sandman به وجود آمده است. لوسیفر که یکی از قدرتمندترین موجودات دنیای دی سی به حساب می‌آید، پس از یک شورش ناموفق علیه خدا مجبور به حکمرانی بر جهنم می‌شود تا این که بالأخره آن جا را ترک می‌کند تا ماجراجویی‌های خود را داشته باشد.

۴۶. اسپکتر

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه فوریه سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۵۲ کمیک More Fun Comics
پدیدآورندگانجری سیگل و برنارد بیلی

اسپکتر یکی از شخصیت ها و موجودات جادویی و فرا بعدی DC است. از این شخصیت به عنوان خشم خدا در جهان دی سی یاد می‌شود. افرادی که از مجازات شایسته‌شان گریخته‌اند با این موجود قدرتمند رو به رو خواهند شد. با این که اسپکتر توانایی مبارزه با قدرتمندترین شخصیت های دی سی را دارد اما مأموریت و قوانینی سفت و سخت و مخصوص، او را از قهرمان بودن باز می‌دارد.

۴۵. جیم گوردون

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه می سال ۱۹۳۹
اولین کمیکشماره ۲۷ کمیک Detective Comics
پدیدآورندگانبیل فینگر و باب کین

پیدا کردن یک انسان درستکار در سیستم فاسد شهر گاتهام مثل پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه است. اما جیم گوردون کسی است که ثابت کرده حتی در تاریک‌ترین نقاط زمین نیز می‌توان امید به یک شمع روشن داشت. گوردون به عنوان یکی از افسرهای اداره پلیس شهر گاتهام همیشه سعی دارد تا کار درست را انجام دهد و با این که در اوایل به این موضوع شک داشت اما در نهایت متوجه شد که اعتماد به بتمن یکی از این کارهای درست است. البته او صرفاً در مرحله اعتماد به شوالیه تاریکی توقف نکرد، بلکه در مقطعی خودش تبدیل به بتمن شد.

۴۴. هاوک‌گرل (شیرا ساندرز هال)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه ژانویه سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Flash Comics
پدیدآورندگانگاردنر فاکس، دنیس نویل و شلدون مولدوف

چندین هاوک‌گرل را در دنیای کمیک های دی سی می‌شناسیم اما می‌توان گفت شیرا ساندرز هال، اولین نسخه این شخصیت که به جاستیس لیگ پیوست، از بقیه آن‌ها برتر است. گذشته او به مصر باستان برمی‌گردد. شیرا در واقع یک پرنسس با نام شای آرا از مصر باستان است که به همراه معشوقه خود، پرنس کافو، توسط یک چاقو از جنس فلز ان‌ام به قتل می‌رسد. اما عشق این دو به قدری قدرتمند بود که با ترکیب آن با خواص این فلز، باعث می‌شود هر دوی آن‌ها در عصرهای مختلف دوباره متولد شوند.

۴۳. بلک مانتا

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۱۹۶۷
اولین کمیکشماره ۳۵ کمیک Aquaman
پدیدآورندگانباب هانی و نیک کاردی

بلک مانتا پس از معرفی‌اش در سال ۱۹۶۷ تبدیل به دشمن شماره یک آکوامن شد. روایت‌های زیادی از سرگذشت این شخصیت شرور وجود دارد اما همه آن‌ها او را به یک نقطه مشترک می‌رسانند: یک لباس سیاه با کلاهخودی بزرگ که قطعاتی شبیه به چشم‌های قرمز رنگ درشت دارد و آماده است با پیشرفته‌ترین ابزار و تسلیحات در زیر آب‌ها آرتور کری را از بین ببرد.

۴۲. دکتر فیت (کنت نلسون)

دکتر فیت جزو قدرتمندترین شخصیت های جادویی دی سی محسوب می‌شود
تاریخ اولین حضورماه می سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۵۵ کمیک More Fun Comics
پدیدآورندگانگاردنر فاکس و هاوارد شرمن

کنت نلسون شخصیتی است که به عنوان اولین دکتر فیت کمیک های DC شناخته می‌شود. او پس از آموزش دیدن در زمینه‌های جادوگری به وسیله نابو و دریافت اشیایِ جادوییِ مخصوصِ دکتر فیت از این موجود باستانی، تبدیل به اولین شخص فانی شد که با عنوان دکتر فیت به فعالیت ابرقهرمانی می‌پردازد. کنت نلسون، مثل اکثر نسخه‌های دیگر از شخصیت دکتر فیت، مأمور اربابان نظم است تا در برابر اربابان آشوب قرار بگیرد.

۴۱. دیمین وین

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه ژانویه سال ۱۹۸۷
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Batman: Son of the Demon
پدیدآورندگانگرانت موریسون و اندری کیوبرت

دیمین وین فرزند بروس وین و تالیا الغول است و از همان سنین کودکی توسط مادرش، بدون این که پدرش از وجود او خبر داشته باشد، به کمک لیگ آدمکش‌ها در انواع زمینه‌های رزمی و مبارزه‌ای آموزش دید. به طوری که او در دوران نوجوانی جزو برترین آدمکش‌ها محسوب می‌شد. اما ملاقات با بتمن باعث شد تا این نوجوان عجول و بی‌پروا در بین دو دنیای کاملاً متضاد قرار بگیرد و چالش بزرگی در پیدا کردن مسیر آینده خودش پیش روی خود ببیند: این که مثل خانواده مادرش یک آدمکش باشد یا مثل خانواده پدرش قهرمان.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Gotham Knightsدر سایه شوالیه تاریکی بررسی بازی Gotham Knights

۴۰. ریون (ریچل راث)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه اکتبر سال ۱۹۸۰
اولین کمیکشماره ۲۶ کمیک DC Comics Presents
پدیدآورندگانمارو وولفمن و جاناتان سوتو

ریون یکی از اعضای گروه تین تایتانز محسوب می‌شود که توانایی‌های جادویی قدرتمندی از خود نشان داده است. اما این شخصیت یک راز بزرگ در گذشته خود دارد؛ او فرزند یک شیطان با نام ترایگان و یک مادر زمینی است. برای همین است که ریون خیلی خوب با دیگران جور در نمی‌آید، خود او (مثل دیگر شخصیت های دی سی) می‌ترسد که ریشه‌های شیطانی‌اش روزی باعث دردسر و نابودی شوند.

۳۹. سوپرگرل (کارا زور ال/کارا دنورز)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه می سال ۱۹۵۹
اولین کمیکشماره ۲۵۲ کمیک Action Comics
پدیدآورندگاناتو بایندر و آل پلاستینو

کارا زور ال دختر عموی بیولوژیکی کال ال است که به همراه پسر عموی خود توانست از نابودی سیاره کریپتون فرار کند. هر چند در هنگام حرکت در فضا، مسیر سفینه کارا تغییر پیدا کرد تا او چندین سال دیرتر از کال ال به زمین برسد؛ آن هم وقتی که کال ال تبدیل به سوپرمن شده است. حالا این نوبت کارا شده تا خودش را به عنوان یک قهرمان مستقل با نام مستعار سوپرگرل اثبات کند. به طور کلی از سوپرگرل به عنوان همتای مونث سوپرمن یاد می‌شود اما استفاده از این شخصیت باعث شد تا سرگذشت و ماجراهای مربوط به سوپرمن، سیاره کریپتون و خاندان ال بیش‌تر از قبل گسترش پیدا کند.

۳۸. دکتر منهتن

دکتر منهتن نه تنها یکی از برترین شخصیت های DC بلکه یکی از قدرتمند ترین شخصیت های این انتشارات محسوب می‌شود
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۱۹۸۶
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Watchmen
پدیدآورندگانآلن مور و دیو گیبنز

دکتر منهتن زمانی یک دانشمندِ عادی با نام جان آسترمن بود اما یک حادثه او را تبدیل به یکی از قدرتمندترین (به عقیده بسیاری عیناً قدرتمندترین) شخصیت DC کرد. دکتر منهتن یک موجود خداگونه است که ادعا می‌کند توانایی دیدن و زندگی کردن در گذشته، حال و آینده را به طور همزمان دارد. همچنین قابلیت ایجاد تغییر در سطح مولکولیِ او باعث می‌شود تا تقریباً بتواند هر کاری که تصورش را می‌کند انجام دهد. حتی دیده شده که دکتر منهتن بتواند با این توانایی‌های خود، تمام دنیای دی سی را تغییر دهد.

۳۷. بلک کناری

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه آگوست سال ۱۹۴۷
اولین کمیکشماره ۸۶ کمیک Flash Comics
پدیدآورندگانرابرت کنایر و کارماین اینفانتینو

با این که بلک کناری در ظاهر یک قهرمان صرفاً در سطح خیابانی به چشم می‌آید اما او کسی است که در کنار بزرگ‌ترین قهرمانان زمین و با عضویت در نسخه‌های مختلف جاستیس لیگ در برابر خطرات بزرگی ایستادگی کرده. این جایگاه نه تنها به لطف «فریاد قناری» او بلکه به خاطر مهارت‌های عالی مبارزه‌ای برای قناری سیاه مهیا شده است.

۳۶. زاتانا

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه نوامبر سال ۱۹۶۴
اولین کمیکشماره ۴ کمیک Hawkman
پدیدآورندگانگاردنر فاکس و مورفی اندرسون

زاتانا که راه پدر جادوگرش را ادامه می‌دهد، جزو قدرتمندترین شخصیت ها با قابلیت های جادویی است که می‌توان در جبهه خیرِ DC سراغ گرفت. او فقط نیاز دارد وردهایش را به صورت معکوس به زبان بیاورد تا جادویش کار خود را بکند. ماجراجویی‌های زاتانا، او را با بسیاری از گروه‌ها و شخصیت های دی سی همراه می‌کند اما بیش از همه زاتانا را با جان کنستانتین می‌بینیم… تا معمولاً گندکاری‌های او را جمع کند.

۳۵. بتمنِ فلشپوینت (توماس وین)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه جولای سال ۲۰۱۱
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Flashpoint
پدیدآورندگانجف جانز، اندی کیوبرت، برایان آتزارلو و ادواردو ریسو

زندگی بروس وین وقتی برای همیشه تغییر کرد که شاهد به قتل رسیدن والدینش به دست یک زورگیر در یک کوچه تاریک بود. اما در یک دنیای دیگر که به لطف فلش بری آلن به وجود آمده، این تراژدی با مرگ خود بروس وین همراه است تا این بار زندگی والدین او برای همیشه تغییر کند. پدر بروس، توماس وین، در دنیای فلشپوینت تبدیل به شوالیه نقاب‌دار گاتهام می‌شود تا تقریباً همان مسیر همیشگی بتمن را بپیماید؛ البته این بار خشن‌تر و مرگ‌بارتر.

۳۴. کتوومن (سلینا کایل)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Batman
پدیدآورندگانبیل فینگر و باب کین

با این که سلینا کایل در ابتدا به عنوان یک ویلن پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت اما در نهایت منطقه خاکستری ضدقهرمانی تبدیل به خانه امن او در کمیک های DC شد. کتوومن علاوه بر این که یکی از ماهرترین سارقان دنیای کمیک‌ها محسوب می‌شود، کسی است که در عین تضاد با بتمن، دل شوالیه تاریکی را به دست آورده.

۳۳. سینسترو

سینسترو زمانی یک فانوس سبز بود اما مسیرش را گم کرد
تاریخ اولین حضورماه آگوست سال ۱۹۶۱
اولین کمیکشماره ۷ کمیک Green Lantern
پدیدآورندگانجان بروم و گیل کین

تال سینسترو زمانی یکی از اعضای گرین لنترن‌ها بود. حتی در برخی روایات او مسئول آموزش هال جوردن در روزهای اولیه تبدیل او به یک فانوس سبز محسوب می‌شد. اما چشم انداز سینسترو نسبت به دنیا و زندگی، باعث آلوده شدن او و سوء استفاده از حلقه قدرتش شد تا این که سینسترو را از ارتش گرین لنترن‌ها بیرون انداختند. به این ترتیب، تال ارتش خودش با نام سینسترو کورپز را پایه‌گذاری کرد که اعضای آن به جای استفاده از قدرت اراده، از قدرت ترس استفاده می‌کنند. چیزی که باعث می‌شود سینسترو خطرناک‌تر باشد، این است که او خود را نه یک ویلن، بلکه قهرمان روایت خود می‌بیند.

۳۲. برینیاک

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه جولای سال ۱۹۵۸
اولین کمیکشماره ۲۴۲ کمیک Action Comics
پدیدآورندگاناتو بایندر و آل پلاستینو

برینیاک معمولاً به عنوان یک ربات/سایبروگ فرا زمینی به تصویر کشیده می‌شود که علاوه بر سوپرمن، به طور مداوم در برابر جاستیس لیگ نیز قرار می‌گیرد و جزو بزرگ‌ترین تهدیدهای دنیای DC برای کره زمین است. برای اشاره به مهم‌ترین عملکرد برینیاک در دنیای دی سی باید به کوجک کردن و دزدیدن شهر کاندور از سیاره محل تولد مرد پولادین یعنی کریپتون اشاره کنیم. در برخی روایت‌ها او حتی مسئول نابودی کریپتون نیز محسوب می‌شود.

۳۱. آلفرد پنی‌ورث

آلفرد پنی‌ورث شخصیتی است که هیچگاه بتمن را تنها نگذاشت
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۴۳
اولین کمیکشماره ۱۶ کمیک Batman
پدیدآورندگاندان کمرون، باب کین، بیل فینگر و جری رابینسون

آلفرد که سابقه کار به عنوان یک بازیگر و همچنین یک مأمور ویژه را در کارنامه دارد، در نهایت تبدیل به خدمتکار وفادار خانواده وین شد. پس از به قتل رسیدن والدین بروس، آلفرد سرپرست و مسئول بروس جوان بود. او پس از مرگ توماس تبدیل به مردی شد که نقش پدری را برای بروس بازی می‌کند. وقتی هم که بروس هویت بتمن را برای خود ساخت، این آلفرد پنی‌ورث بود که همیشه از او در این مأموریت بزرگ پشتیبانی می‌کرد.

مطلب پیشنهادی:۷ دشمن بتمن که بیش از همه او را عذاب داده‌اندبه امید نابود کردن شوالیه‌ی تاریکی ۷ دشمن بتمن که بیش از همه او را عذاب داده‌اند

۳۰. لوئیس لین

لوئیس لین یار همیشگی سوپرمن در کمیک های DC بوده است
تاریخ اولین حضورماه ژوئن سال ۱۹۳۸
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Action Comics
پدیدآورندگانجری سیگل و جو شوستر

لوئیس لین احتمالاً مصمم‌ترین و باهوش‌ترین خبرنگاری‌ست که نه تنها در دنیای کمیک های دی سی بلکه در کل صنعت کمیک بوک می‌توان سراغش را گرفت. اما ورای هر چیزی او یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های زندگی کلارک کنت است که در بسیاری از چالش‌های زندگی‌اش در کره زمین به او کمک کرده. علاوه بر کلارک، لوئیس حتی فرزندش با کلارک را نیز در مسیر انجام کار درست هدایت می‌کند.

۲۹. بتگرل (باربارا گوردون)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه ژانویه سال ۱۹۶۷
اولین کمیکشماره ۳۵۹ کمیک Detective Comics
پدیدآورندگانویلیام دوزیر، ژولیوس شوارتز، گاردنر فاکس و کارمین اینفانتینو

دختر جیم گوردون، مثل خود جیم، یکی از معدود افراد دل‌سوز شهر گاتهام به حساب می‌آید. با این حال، باربارا نه در سیستم و اداره پلیس بلکه مبارزه خود را زیر بال و پر خفاش گاتهام انجام می‌دهد. باربارا تا پیش از فلج شدنش توسط جوکر به عنوان یک قهرمان نقاب‌پوش با نام بتگرل در خیابان‌های گاتهام پرسه می‌زد. البته حتی فلج شدنش نیز او را از انجام کار درست متوقف نکرد تا با هویت اوراکل پشت سیستم‌های کامپیوتری از خانواده خفاشی بتمن پشتیبانی کند. اخیراً هم که دوباره توانایی استفاده از پاهایش را به طور کامل به دست آورده، باربارا را هم پشت سیستم و هم در خیابان‌ها می‌بینیم.

۲۸. سایبورگ (ویکتور استون)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه اکتبر سال ۱۹۸۰
اولین کمیکشماره ۲۶ کمیک DC Comics Presents
پدیدآورندگانمارو وولفمن و جرج پرز

سایبورگ پس از یک حادثه مجبور شد تا بخش‌های از دست رفته بدنش را با قطعات مکانیکی جایگزین کند تا همان طور که از نامش مشخص است تبدیل به یک هیبرید انسان و ماشین/کامپیوتر شود. او در ابتدا به عنوان یکی از اعضای گروه تین تایتانز فعالیت می‌کرد اما به قدری به موفقیت رسید که در ریبوت‌های آتی دی سی از او به عنوان یکی از اعضای پایه‌گذاری جاستیس لیگ یاد شود.

۲۷. سوامپ تینگ

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه جولای سال ۱۹۷۱
اولین کمیکشماره ۹۲ کمیک House of Secrets
پدیدآورندگانلن وین و برنی رایتسون

سوامپ تینگ به طور کلی یکی از شخصیت های DC است که ذات درستکاری دارد و برای جبهه خیر می‌جنگند. اما بیش از هر چیزی او خود را مسئول زندگی گیاهان و نباتات دنیای دی سی می‌بیند و حتی برای محقق کردن این هدف حاضر است در برابر قهرمانان دی سی نیز قرار بگیرد. میدان نبرد خاصی برای سوامپ تینگ مشخص نشده چرا که می‌توان رد پای این شخصیت را از ماجراهای ترسناک تا ابرقهرمانی و جادویی دی سی پیدا کرد.

۲۶. گرین لنترن (جان استوارت)

جان استوارت به عنوان جانشین هال جوردن معرفی شد اما توانست جایگاه خود را به دست آورد
تاریخ اولین حضورماه دسامبر/ژانویه سال ۱۹۷۱/۱۹۷۲
اولین کمیکشماره ۸۷ کمیک Green Lantern
پدیدآورندگاندنیس اونیل و نیل آدامز

جان استوارت یکی دیگر از گرین لنترن‌های زمین است که جزو اولین مهم‌ترین قهرمانان آفریقایی آمریکایی دی سی محسوب می‌شود که در دهه ۷۰ میلادی به وجود آمد. در ابتدا از او به عنوان فانوس سبز پشتیبان گرین لنترنِ هال جوردن در مواقعی که این شخصیت در دسترس نبود استفاده می‌شد. اما جان استوارت به قدری بین مخاطبان محبوبیت پیدا کرد و عملکرد خوبی به خصوص خارج از دنیای کمیک‌ها داشت که تبدیل به یکی از گرین لنترن‌های اصلی زمین شد.

۲۵. لوبو

اگر می‌خواهید با خاص‌ترین شخصیت دی سی آشنا شوید، سراغ لوبو را بگیرید
تاریخ اولین حضورماه ژوئن سال ۱۹۸۳
اولین کمیکشماره ۳ کمیک Omega Men
پدیدآورندگانراجر اسلایفر و کیت گیفن

زمانی بود که شخصیت های خشن و تاریک نه تنها دنیای کمیک ها بلکه کل صنعت سرگرمی را قبضه کرده بودند. انتشارات دی سی نیز لوبویی که در دهه ۸۰ به عنوان یک ویلن معرفی کرده بود، تبدیل به یک پارودی از این دست شخصیت ها کرد. مخاطبان هم به شدت عاشق این بیگانه فضایی با قدرت‌های عجیب و غریب که ظاهراً هیچوقت نمی‌میرد شدند تا لوبو یک جایگاه خاص در دنیای DC به دست آورد.

۲۴. کاپیتان مارول/شزم (بیلی بتسون)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه دسامبر سال ۱۹۳۹
اولین کمیکشماره ۲ کمیک Whiz Comics
پدیدآورندگانبیل پارکر و سی. سی. بک

کاپیتان مارول نیز مثل همتای خود، بلک آدام، در فاست کامیکس به وجود آمد ولی در نهایت راهش به کمیک های DC باز شد. شزم یا همان کاپیتان مارول را اساساً می‌توان به چشم سوپرمنی که به قابلیت‌های جادویی دسترسی دارد دید و شاید همین مورد باعث شده باشد تا دی سی از این شخصیت استفاده کم‌تری بکند تا برند سوپرمن آسیب نبیند. کاپیتان مارول با به زبان آوردن عبارت «شزم!» تبدیل به یک قهرمان قدرتمند می‌شود در حالی که پیش از آن یک نوجوان با نام بیلی بتسون است.

۲۳. لکس لوتر

لکس لوتر نه با زور بازو بلکه با فکر و منابع خود به مبارزه با سوپرمن می‌پردازد
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۲۳ کمیک Action Comics
پدیدآورندگانجری سیگل و جو شوستر

وقتی یک قهرمان با قدرت‌هایی شبیه به سوپرمن در اختیار دارید، در حالت عادی یک رقیب قدرتمندتر از او به وجود می‌آورید. اما ماجرای لکس لوتر فرق می‌کند. لوتر نه تنها در برابر سوپرمن، بلکه به طور کلی «قدرتمند» بخ حساب نمی‌آید. اما این هوش و منابع او هستند که لکس لوتر را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین تهدیدهای قابل تصور برای مرد پولادین می‌کنند. هر چند در نهایت لوتر نیز یک انسان ساکن زمین است و اگر سیاره محل زندگی‌اش تهدید شود، حاضر است در کنار سوپرمن یا دیگر قهرمانان قرار بگیرد.

۲۲. بتمنی که می‌خندد

بتمنی که می‌خندد یکی از شخصیت های جدید DC است که خیلی زود جایگاه ویژه‌ای برای خود پیدا کرد
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۲۰۱۷
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Dark Days: The Casting
پدیدآورندگاناسکات اسنایدر و گرگ کاپولو

بتمن و جوکر دوتا از برترین شخصیت های دنیای کمیک‌های دی سی محسوب می‌شوند. با معرفی بتمنی که می‌خندد شاهد ترکیب ویژگی‌های اساسی این دو شخصیت در یک موجود ترسناک بودیم که به دنبال نابود کردن مولتی‌ورس DC بود. بتمنی که می‌خندد در دوره کوتاه حضور خود در کمیک‌های دی سی تأثیر پررنگی از خود به جا گذاشته است.

۲۱. دثتروک

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه دسامبر سال ۱۹۸۰
اولین کمیکشماره ۲ کمیک The New Teen Titans
پدیدآورندگانمارو وولفمن و جرج پرز

اسلید ویلسون یک مزدور قرار دادی است که در ابتدای معرفی‌اش هر چیزی را بالای پول قرار می‌داد و حاضر بود شنیع‌ترین کارها را در ازای دریافتی مناسب انجام دهد. این حرفه دثتروک باعث شد تا او تبدیل به رقیب و آنتاگونیست بسیاری از شخصیت های DC به خصوص اعضای گروه تین تایتانز و بتمن و خانواده او شود. با این اوصاف اما پس از معرفی شدن خانواده اسلید، جنبه دیگری از او به نمایش درآمد، جنبه‌ای که حتی خودش را برای خانواده‌اش فدا می‌کند.

مطلب پیشنهادی:۱۰ بلایی که فلشپوینت سر دنیای دی‌سی آوردندو، بری، ندو! ۱۰ بلایی که فلشپوینت سر دنیای دی‌سی آورد

۲۰. بلک آدام

بلک آدم روی خط ویلن/آنتی هیرو بودن حرکت می‌کند تا جایگاهی ویژه در بین شخصیت های دی سی داشته باشد
تاریخ اولین حضورماه دسامبر سال ۱۹۴۵
اولین کمیکشماره ۱ کمیک The Marvel Family
پدیدآورندگاناتو بایندر و سی. سی. بک

با این که بلک آدام در ابتدا به انتشارات فاست کامیکس تعلق داشت اما خیلی طول نکشید که این شخصیت به دنیای کمیک‌های دی سی منتقل شود. معمولاً بلک آدام به عنوان یک ویلن به تصویر کشیده می‌شود اما بیش از هر چیزی او رهبر سرزمین و مردم خودش است. هر چند بلک آدام را اکثراً به شکل یک شخصیت شرور می‌بینیم اما به این معنی نیست که در صورت نیاز در کنار ابرقهرمانان فعالیت نکند یا بارقه‌هایی از یک آنتی هیرو را از خود نشان ندهد.

۱۹. گرین ارو (الیور کوئین)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه نوامبر سال ۱۹۴۱
اولین کمیکشماره ۷۳ کمیک More Fun Comics
پدیدآورندگانمورت ویسینگر و جورج پپ

گرین ارو جزو معدود قهرمانان جاستیس لیگ محسوب می‌شود که همیشه حس شوخ طبعی‌اش فعال است، حتی بیش‌تر از بقیه شوخ طبع‌ها. الیور کوئین با وجود عضویت غیر مداوم در جاستیس لیگ اما همیشه ماجراهای خاصی (گاهی تیره و خطرناک، گاهی روشن و نسبتاً خنده‌دار) را تجربه می‌کند.

۱۸. مارشن منهانتر

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه نوامبر سال ۱۹۵۵
اولین کمیکشماره ۲۲۵ کمیک Detective Comics
پدیدآورندگانجوزف ساماکسون و جو سرتا

معمولاً وقتی صحبت از یک موجود فضایی با ظاهر نسبتاً ترسناک می‌شود که در نام خود عبارت شکارچی انسان [= منهانتر] را جای داده است، به سرعت این تصور ایجاد می‌شود که با یک شخصیت شرور طرف هستیم که به دنبال نابودی‌ست. اما ماجرای مارشن منهانتر DC فرق دارد. مارشن منهانتر دی سی نه تنها یک شخصیت شرور نیست بلکه یکی از پایه‌گذاران جاستیس لیگ اولیه محسوب می‌شود. این مریخی تنها تقریباً در تمام نسخه‌های جاستیس لیگ حضور داشته و از او به عنوان قلب و روح این گروه یاد می‌شود.

۱۷. ریورس فلش (ایوبارد ثاون)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۱۹۶۳
اولین کمیکشماره ۱۳۹ کمیک The Flash
پدیدآورندگانجان بروم و کارماین اینفانتینو

ایوبارد ثاون شخصی‌ست که در آینده‌ای بسیار دور به دنیا آمده بود اما او فقط و فقط به خاطر یک هدف تبدیل به یکی از سریع‌ترین اسپیدسترهای دی سی شد و به گذشته سفر کرد: تا بری آلن را عذاب دهد! با این که این فلش معکوس دلیل مرگ مادر بری و زندانی شدن پدر اوست اما شرارت ثاون صرفاً به آلن محدود نمی‌شود.

۱۶. آکوامن (آرتور کری)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه نوامبر سال ۱۹۴۱
اولین کمیکشماره ۷۳ کمیک More Fun Comics
پدیدآورندگانمورت ویسینگر و پال نوریس

پادشاه هفت دریای دی سی یکی از اعضای اصلی جاستیس لیگ و از پایه‌گذاران اولیه این تیم ابرقهرمانی محسوب می‌شود. آرتور کری هم فرزند خشکی و هم دریاست اما برای مدتی طولانی از هر دوی این دو سرزمین‌ها رانده شده بود. این شخصیت به واسطه ارتباطات و ویژگی‌های خاص خود نه تنها در روایت‌های ابرقهرمانی، بلکه در ماجراهای ترسناک زیر آب و داستان‌های مربوط به اساطیر و افسانه‌های اقیانوس‌ها حضور پررنگی داشته است.

۱۵. دارک‌ساید

دارک‌ساید خطری بزرگ است که همواره قهرمان های دی سی را تهدید می‌کند
تاریخ اولین حضورماه دسامبر سال ۱۹۷۰
اولین کمیکشماره ۱۳۴ کمیک Superman’s Pal Jimmy Olsen
پدیدآورندهجک کربی

وقتی یک گروه ابرقهرمانی قدرتمند مثل جاستیس لیگ به وجود می‌آورید، نیاز به یک ویلن بسیار قدرتمندتر برای تقابل با آن‌هاست. به همین دلیل است که دارک‌ساید را می‌توان یکی از قدرتمندترین و ترسناک ترین ویلن‌های دنیای DC به حساب آورد؛ چرا که باید در برابر برترین قهرمانان DC قرار بگیرد. این خدای نوین نه یک هیولای دیوانه و بی‌عقل بلکه یکی از دقیق‌ترین و با حساب و کتاب‌ترین شرورهای دی سی محسوب می‌شود. همین ویژگی‌ها، فرای توانایی‌های فیزیکی‌اش، از او یک رقیب وحشتناک می‌سازد.

۱۴. رد هود (جیسون تاد)

تاریخ اولین حضورماه مارس سال ۱۹۸۳
اولین کمیکشماره ۳۵۷ کمیک Batman
پدیدآورندگانجری کانوی و دان نیوتن

جیسون تاد به عنوان جایگزین دیک گریسون پا به دنیای بتمن گذاشت. اما شخصیت او زمین تا آسمان با رابین پیشین تفاوت داشت. این تفاوت به قدری بود که نویسندگان DC تصمیم گرفتند تا او را از دنیای شوالیه تاریکی حذف کنند و مخاطبان نیز به این اتفاق کمک کردند. اما پس از کشته شدن او به دست جوکر، جیسون تاد این بار با هویت رد هود بازگشت تا نه تنها با ویژگی‌های شخصیتی خاصش محبوب مخاطبان شود، بلکه عضوی ویژه در خانواده خفاشی بتمن باشد.

۱۳. هارلی کوئین

هارلی کوئین مسیری خاص را پیموده تا تبدیل به یکی از شخصیت های خاص DC شود
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۱۹۹۲ (در سریال Batman: The Animated Series)
اولین کمیکشماره ۱۲ کمیک The Batman Adventures (ماه سپتامبر سال ۱۹۹۳)
پدیدآورندگانپال دینی و بروس تیم

معشوقه سابق جوکر راه درازی را پیموده تا تبدیل به یکی از شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت های دی سی شود. اولین حضور او نه در یک کمیک، بلکه در سریال انیمیشنی Batman: The Animated Series اتفاق افتاد. اما موفقیت این شخصیت به قدری بود که راه خود را به دنیای کمیک‌ها نیز باز کرد. از آن وقت به بعد، هارلی کویینِ غیرقابل پیش‌بینی را در نقش‌های فراوانی دیده‌ایم. از زیر دست و معشوقه جوکر بودن، دشمنی با بتمن، استقلال از شاهزاده دلقکی گاتهام، عضویت در گروه‌های ابرقهرمانی و سوپر ویلنی و حتی همکاری با شوالیه تاریکی.

۱۲. نایتوینگ (دیک گریسون)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۳۸ کمیک Detective Comics
پدیدآورندگانبیل فینگر، باب کین و جری رابینسون

دیک گریسونِ همیشه جوان یکی از قدیمی‌ترین شخصیت های DC به حساب می‌آید. او همان اولین رابینی است که در کنار شوالیه بسیاری از ماجراهای کلاسیک «بتمن و رابین» را تجربه کرد. سپس با پدید آوردن هویت نایتوینگ، از زیر پر و بال بتمن خارج شد و جایگاه خاص و نسبتاً پیچیده خود را در بین ابرقهرمانان دی سی به دست آورد.

۱۱. رورشاخ

رورشاخ با وجود حضور کوتاه اما میراث بزرگی در کمیک های دی سی به جا گذاشته است
تاریخ اولین حضورماه سپتامبر سال ۱۹۸۶
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Watchmen
پدیدآورندگانآلن مور و دیو گیبنز

رورشاخ یا رورشاک یکی از شخصیت های مخصوص دی سی بود که در ابتدا در دنیای تلخ، تاریک و رو به نابودی Watchmen قرار داشت. با این وجود، او حتی توانسته بود برای رسیدن به هدفی درست از دنیای اطرافش تیره‌تر نیز شود. میراث به جا مانده از رورشاخ در حضور نسبتاً کوتاه خود، چیزی‌ست که هنوز هم پا برجاست و هنوز هم به آن اشاره‌های پررنگی می‌شود.

مطلب پیشنهادی:۱۰ اقتباس از دی‌سی که از یادها رفته‌اندو همان بهتر که برخی‌هایشان فراموش شوند! ۱۰ اقتباس از دی‌سی که از یادها رفته‌اند

۱۰. وی

وی با وجود حضور محدودش جزو پیچیده‌ترین شخصیت های DC به حساب می‌آید
تاریخ اولین حضورماه مارس سال ۱۹۸۲
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Warrior
پدیدآورندگانآلن مور و دیوید لوید

وی آنتی هیرویی‌ست که در یک آینده پادآرمان‌گرا در برابر یک حکومت مستبد ایستادگی می‌کند. با این حال خود او را نمی‌توان یک شخصیت درستکار در نظر گرفت. هدف از خلق این شخصیت، به وجود آوردن فردی بود که از نظر اخلاقی در جای درستی قرار ندارد. حالا این مخاطب است که باید تصمیم بگیرد با یک قهرمان با هدفی درست سر و کار دارد یا یک دیوانه!

۹. فلش (والی وست)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه دسامبر سال ۱۹۵۹
اولین کمیکشماره ۱۱۰ کمیک The Flash
پدیدآورندگانجان بروم و کارماین اینفانتینو

والی وست ابتدا به عنوان کید فلش به مخاطبان معرفی شد. اما در دوره‌ای که فلش بری آلن در وضعیت مرگ قرار گرفت، این والی وست بود که تبدیل به فلش اصلی دنیای دی سی شد و خیلی زود نظرها را به خود جلب کرد. محبوبیت والی وست باعث شد تا در نهایت حتی پس از بازگشت بری آلن نیز از او به عنوان فلش استفاده شود. شاید بری آلن به عنوان برترین فلش DC شناخته شود اما سریع‌ترین فلش این دنیا همین والی وست است.

۸. گرین لنترن (هال جوردن)

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه اکتبر سال ۱۹۵۹
اولین کمیکشماره ۲۲ کمیک Showcase
پدیدآورندگانجان برومز و گیل کین

هال جوردن نیز وضعیت همانند فلش بری آلن دارد. او هم به عنوان دومین گرین لنترن پا به دنیای کمیک‌های DC گذاشت. از طرف دیگر هم مدتی طولانی از شخصیتی همیشگی‌اش فاصله گرفت و با هویت‌های پرالکس و اسپکتر در کمیک‌ها ظاهر شد. با تمام این اوصاف هنوز هم از هال جوردن، در میان تعداد زیادی از فانوس‌های سبز، به عنوان برترین گرین لنترن دی سی یاد می‌شود.

۷. واندر وومن (دایانا پرینس)

واندر وومن توانست یک جایگاه قدرتمند برای شخصیت های مونث کمیک‌ها فراهم آورد
تاریخ اولین حضورماه دسامبر/ژانویه سال ۱۹۴۱/۱۹۴۲
اولین کمیکشماره ۸ کمیک All Star Comics
پدیدآورندگانویلیام مولتن مارستون

با این که واندر وومنِ دایانا پرینس اولین زن ابرقهرمان DC نیست اما بدون شک یکی از توجه برانگیزترین و تأثیرگذارترین شخصیت های مونث نه تنها دی سی، بلکه کل صنعت کمیک بوک محسوب می‌شود. با وجود گذشتن زمانی طولانی از اولین حضور واندر وومن اما نقش این شخصیت به لطف دنیای پر محتوا و ریشه‌های اسطوره‌ای که دارد به پررنگی همیشه در جریان است.

۶. دریم

۵۰ شخصیت برتر دی‌سی - ویجیاتو
تاریخ اولین حضورماه ژانویه سال ۱۹۸۹
اولین کمیکشماره ۱ کمیک The Sandman
پدیدآورندگاننیل گیمن، سم کیث و مایک درینگنبرگ

دریم یا رویا یکی از اعضای خانواده هفت نفره اندلس محسوب می‌شود. همان طور که از نامش می‌توان حدس زد، او فرمانروای سرزمین خواب و رویاست. و همان طور که از خانواده‌اش می‌توان متوجه شد، یکی از شخصیت های قدرتمند و در عین حال پیچیده جهان دی سی به حساب می‌آید.

۵. فلش (بری آلن)

فلش بری آلن با غیبت چندین ساله‌اش هنوز هم جزو برترین شخصیت های DC محسوب می‌شود
تاریخ اولین حضورماه اکتبر سال ۱۹۵۶
اولین کمیکشماره ۴ کمیک Showcase
پدیدآورندگانرابرت کنایر و کارماین اینفانتینو

فلشِ بری آلن با این که دومین فلش دی سی است اما توانسته به عنوان تأثیرگذارترین و مهم‌ترین فلش این انتشارات شناخته شود. او حتی دوره‌ای ۲۳ ساله را نیز در وضعیت مرگ گذراند اما حتی این غیبت طولانی نیز باعث نشد تا از یادها برود. تقریباً در تمام رویدادهای بزرگ و مهم DC می‌توان رد پای این اسپیدستر را دید که نقش‌هایی اساسی را برعهده دارد. بری آلن حتی در ماجراهای انفرادی خودش هم دنیایی غنی، پیچیده و پر از انواع شخصیت‌های مکمل را در اختیار دارد.

۴. جوکر

جوکر یک ویلن است که جزو برترین شخصیت های دی سی و از برترین شخصیت های شرور صنعت سرگرمی به حساب می‌آید
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۴۰
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Batman
پدیدآورندگانبیل فینگر، باب کین و جری رابینسون

گفته شد که بتمن یکی از برترین شخصیت های کمیک های دی سی محسوب می‌شود. شخصیت های مکمل شوالیه تاریکی بخشی از دلیل این جایگاه او هستند. در بین تمام آن‌ها اما این جوکر است که به عنوان رقیب اصلی بتمن، بزرگ‌ترین چالش‌ها و تیره‌ترین ماجراها را برای او رقم می‌زند. به طوری که جوکر نه تنها یکی از برترین شخصیت های DC است بلکه جزو برترین ویلن‌های این دنیا و کل صنعت سرگرمی به شمار می‌رود.

۳. جان کنستانتین

جان کنستانتین یکی از عوضی‌ترین شخصیت های DC محسوب می‌شود
تاریخ اولین حضورماه ژوئن سال ۱۹۸۵
اولین کمیکشماره ۳۷ کمیک The Saga of Swamp Thing
پدیدآورندگانآلن مور، استیون آر. بیست، ریک ویتچ و جان تاتلبن

در دنیای دی سی احتمالاً هیچ قهرمانی را به عوضی بودن جان کنستانتین پیدا نمی‌کنید. این حقیقت را حتی خود او نیز قبول دارد. بعضی‌ها حتی کنستانتین را به چشم یک قهرمان نمی‌بینند. اما این شخصیت حقه‌باز و منفور DC که در تاریکی و تنهایی غرق شده یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای خطرات شیطانی و فرا طبیعی این دنیا محسوب می‌شود.

۲. بتمن (بروس وین)

تاریخ اولین حضورماه مارس سال ۱۹۳۹
اولین کمیکشماره ۲۷ کمیک Detective Comics
پدیدآورندگانباب کین و بیل فینگر

بتمن به لطف داستان‌ها و شخصیت‌پردازی خاص و پیچیده خود، بسیاری از مخاطبان را به خود جلب می‌کند. ویژگی‌های مخصوص روایی و شخصیتی شوالیه تاریکی از ایده معمولی قهرمانی که لباس خفاش به تن می‌کند، یکی از نمادهای صنعت کمیک و انتشارات DC را به وجود آورده است.

۱. سوپرمن (کال ال/کلارک کنت)

سوپرمن را می‌توان به عنوان برترین شخصیت دی سی و حتی کل صنعت کمیک بوک در نظر گرفت
تاریخ اولین حضورماه آوریل سال ۱۹۳۸
اولین کمیکشماره ۱ کمیک Action Comics
پدیدآورندگانجری سیگل و جو شوستر

شخصیت سوپرمن را می‌توان نه تنها نقطه عطف ابرقهرمانان DC بلکه نقطه عطفی بر کل صنعت کمیک بوک و به خصوص ژانر ابرقهرمانی دانست. سوپرمن همان شخصیتی‌ست که برای مدتی طولانی به عنوان استاندارد یک ابرقهرمان دیده می‌شود. بسیاری از آرزوهای بشر برای خود در طول تاریخ را می‌توان در این شخصیت دید.


برترین شخصیت کمیک های دی سی کیست؟

می‌توان سوپرمن را نه تنها به عنوان برترین شخصیت کمیک های DC بلکه کل صنعت کمیک بوک در نظر گرفت. مرد پولادین به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت کمیک بوکی مدرن شناخته می‌شود.

آیا برترین شخصیت های DC فقط شامل قهرمان‌ها می‌شوند؟

با وجود این که قهرمان‌ها معمولاً شخصیت های محبوب‌تری در داستان‌ها محسوب می‌شوند اما در دنیای دی سی فقط قهرمانان مورد علاقه مخاطبان نیستند. در هر حال در مورد دنیایی صحبت می‌کنیم که امثال جوکر و دارک‌ساید به عنوان ویلن و شخصیت هایی مثل هارلی کوئین و جان کنستانتین به عنوان ضدقهرمان یا همان آنتی هیرو حضور دارند. در ضمن شخصیت های مکملی همچون آلفرد پنی‌ورث و لوئیس لین را نیز نباید فراموش کرد.

برترین شخصیت های دی سی چگونه انتخاب شده‌اند؟

برای انتخاب برترین شخصیت های DC می‌توان فاکتورهایی همچون محبوبیت، شهرت، ماجراها، شخصیت پردازی و میزان حضور در داستان‌ها را در نظر گرفت، نه صرفاً وضعیت اخلاقی (چه خوب و چه شرور) و قدرت (چه کم و چه زیاد) این دست شخصیت ها.

برچسب‌هادی سی
کپی شد https://vgto.ir/h1a
نظرات (۳۱)
3.3 9 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
31 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

فلش جی گریک
فلش بری آلن
ریورز فلش
بتمن
سوپرمن
همچنین کاراکتر آندرریتد کوئسشن

با اختلاف بتمن

حالا نظر دیگران رو نمی دونم ولی بتمن باید اول میشد. تازه وی شاید به اندازه بقیه شون معروف نیست ولی باید رتبه ی بالاتری داشته باشه.

با اختلاف جوکر

بتمن دکتر فیت دارک ساید و لوسیفر ۴ تا از بهترین های دیسی از نظر من شخصیت پردازیشون عالی مثل بتمن و لوسیفر خیلی خوبن دوست دارم یه بار بتمن و لوسیفر کنار هم ببینم

چرا پویزن آیوی نبود؟
شخصیت های مورد علاقم ریون جوکر هارلی

چرا عکس گوردون شبیه لیان اسکات کندیه؟??
قشنگ کپه شه
فقط صورتش فرق داره
هفت تیرش هم هفت تیر لیانه
بازوهاشم که قشنگ کپی پیسته???

بنظرم الفرد نسبت به توماس وین پدر خیلی خیلی بهتری هست

آقام بتمن

من از ریون خیلی خوشم میاد
قدرتاش خیلی باحالن

بتمنی که می‌خندد…
خود جمله اصل مطلب رو نشون میده

ادمین ها کامنت آقای صفری رو قفل کردن ???

واقعا لیست خیلی خوبی بود،معلومه که خیلی براش وقت گذاشتید آقای صفری.انتخاب بهترین شخصیت DC میتونه به سلیقه بستگی داشته باشه،ولی در عوض این منطقی ترین لیستی بود که میشد نوشت.
برترین ها از نظر من:
سوپرمن،بتمن،جوکر،فلش،نایتوینگ و ده ها ابرقهرمان دیگه!
پ.ن:دقت کنید که چند تا از این شخصیت ها مربوط میشن به داستان های بتمن!!

با تموم احترام واسه طرفدارای مارول ولی شخصیت های دی سی واسه من ی چیز دیگه ان.گل سر سبدشونم واسه من بتمنه..دلیل این ک دی سی رو بیشتر دوس دارم ب خاطر محیط دارک تر شخصیتاشه.دارک تر ازبتمنم کی؟هیچکی???

وات!!!!!!!!!!
رتبه والی وست از لکس لوتر و شزم و اکوامن و هارلی بالاتره….
واای..

بتمن به مردم کمک میکنه
ولی آلفرد پنی‌ورث به اون توی این راه امید و راهنمایی میده(از نظر خودم که اینطوریه)
پس چه کسی بهتر از آلفرد پنی‌ورث (:

دی سی شخصیت های خفن زیادی داره ولی بهترینش کاملا مشخه I Am vengeance
مرسی از آقای صفری بابت مقاله

درود دوستان.من کابر جدیدم از سال ۹۹ سایت رو دنبال میکنم.

خب درمورد مقاله.اول از همه خیلی مقاله عالی بود دمتون گرم و خسته نباشید

مورد علاقه های خودم:رورشاخ(بهترین)_وی_بتمن_ردهود

فقط سوپرمن و واندروومن در عکس مقاله??
همینجا بود که عاشق دی سی شدم.

فکر کنم همشون رو گذاشتید چون من حتی نصفشون رو نمیدونستم ??

سوپرمن خیلی ابهت داره
جدیدا داره ازش خیلی خوشم میاد
فلش به خاطر برقی بودن طورش
بلک آدام و شزم هم به خاطر برقی بودنشون
و دکتر منهتن به خاطر قدرت زیاد
لوسیفر هم شیطانه، چرا که نه

آخرین ویرایش 1 سال پیش توسط یونس

عشقم فلش، فلش عشقم
ولی با رسم شکل توضیح بدید چرا سوپرمن اوله??

من همچنان معتقدم به مردی که شرتش رو روی شلوارش می‌پوشه نباید اعتماد کرد?
من از همه بیشتر گرین ارو،بتمن،دکتر فیت،بلک مانتا،کنستانتین خوشم میاد

31
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x